30 серпня відбудеться прем’єра українського сімейного фентезі “Бобот та енергія всесвіту”. І якщо на етапі знайомства із проектом не ясно, що за істота Бобот та чого від нього чекати, на жаль, мало що стане зрозумілішим після перегляду фільму.

«Коли світ поглине суцільна темрява, землю заполонять невідомі істоти, які тисячі років вичікували момент, щоб здійснити страшний замах на людство. Саме тоді і з’явиться невідомий рятівник, який здатен перемогти сили зла. Хто цей герой і чи переможе світло над темрявою?» – саме такий опис фільму режисера Максима Ксьонди пропонує нам Вікіпедія. Чесно кажучи, важко співвіднести зміст цього тексту і власне стрічку, адже після перегляду останньої питань залишається більше, ніж відповідей.

З перших кадрів виникає дискомфорт, пзаяк неякісно записаний і оброблений звук не дозволяє чітко зрозуміти, про що говорять герої, і як слід зануритись в атмосферу фільму. Втім, запропоновані обставини непогані: дитячий табір та щось фантастичне. Але далі сцена за сценою ми відходимо від фантастики у банальний побут, причому не найцікавіший. Зав’язка триває злочинно довго, і на момент, коли врешті-решт головний герой (Віктор Григор’єв) зустрічає живу трансформаторну будку, ми встигаємо забути про те, що взагалі-то прийшли дивитися кіно фантастичне.

Що за персонаж Бобот, звідки він взявся і яка його мотивація? Логічно, що ми задаємося цими питаннями. Але отримати відповіді, на жаль, так і не судилося. Та що Бобот – до жодного з персонажів навіть через зусилля не вдається прив’язатися емоційно, співвіднести себе з ним чи поспівчувати йому. Чи виною тому гра акторів, чи монтаж, чи звук? Можливо, усі елементи можна було би покращити, проте найслабкішим місцем був і лишається сценарій. Задовгий, насичений багатою кількістю непотрібних деталей, нелогічний та туманний, він не окреслює цільову аудиторію, не вимальовує персонажів, не прояснює їх надзавдання і навіть не смішить.

За словами голови Держкіно Пилипа Іллєнка, графіка у фільмі (а вона склала у Боботі 50%!) може зрівнятися з голлівудською. Де там! Хоча, можливо, на тлі абсолютно програшного сценарію розбирати технічні недоліки дійсно є недоречним, адже навіть бездоганне виконання усіх спецефектів не змогло б врятувати картину.

Кому може бути цікавий перегляд фільму Бобот та енергія всесвіту? Для дітей фільм буде незрозумілим, для дорослих – занадто нудним та невибагливим. Рятує невтішну картину хіба що обнадійливий дует вожатих, в якому відчувається драматургічний потенціал – на жаль, так до кінця і не реалізований сценаристами та режисером.

Фільм Бобот та енергія всесвіту може сміливо бути названий фінальним акордом-розчаруванням українського кіноліта-2018.

Трейлер фільму Бобот та енергія всесвіту:

Кадри з фільму Бобот та енергія всесвіту:

Share This