Разом із Диво-жінкою переносячись у 1984 рік, глядач зможе не тільки насолодитися особливою атмосферою 80-х, але і нагадати собі про важливість вічних цінностей.

До музею, де працює супергероїня Діана (Галь Гадот), приходить нова співробітниця  відділку гемології, Барбара (Крістен Уїг). Відразу ж новенька починає заздрити красі та успішності колеги, а таємничий камінь, що його досліджують у музеї, раптово виконує її бажання: стати впевненою в собі і популярною, як диво-жінка. А тоді з екскурсією до неї приходить популярний телеведучий Макс Лорд (Педро Паскаль), бажання якого є набагато амбітнішими, і загрожують стати нищівними для людства…

Дія розгортається у колоритному сеттінгу 80-х; втім, автори не фіксуються на цьому аж настільки, аби відвернути увагу від дії: малюють реальність лаконічними ностальгічними мазками.

Головний же фокус завжди залишається на історії, в якій сама супергероїня виступає лише одним із компонентів. Сценаристи впевнено ведуть до своєї мети: вивести мораль, що зачепить кожного і змінить глядача на краще.

Диво-жінку 1984 сміливо можна назвати не стільки феміністичним, скільки гуманістичним кіно. Ненав’язливо апелюючи до загальнолюдських цінностей, через материнський образ жінки-берегині нам нагадують про важливість толерантності, доброти, турботи і відмови від власних егоїстичних бажань. Весь конфлікт фокусується на, здавалося б, дріб’язковому і особистому, та врешті-решт виростає до глобальних масштабів. А вирішується він дуже просто: вірою у найкраще в кожній людині.

Гуманність стрічки простежується навіть у моментах бійок: якщо у класичних бойовиках другорядні персонажі помирають, як мухи, то Диво-жінка намагається не вбивати без крайньої необхідності. Втримали планку творці фільму і в плані зображення жіночності: героїні стрічки виглядають привабливими, але ніколи – еротизованими.

І хоча мотивацію суперниці Диво-жінки можна поставити під питання, загалом добрий посил стрічки виправдовує усі можливі недоліки. Це кіно цілком відповідає очікуванням, ба більше – перевищує їх, ставлячи бажання змінити світ на краще вище за бажання вразити черговим супер-геройським кіно.

Трейлер фільму Диво-жінка 1984:

Кадри з фільму Диво-жінка 1984:

Share This