Молодий Годар – легка для сприйняття стрічка про режисера, який вважається засновником “французької нової хвилі” у кінематографі.


Робота режисера Мішеля Азанавічуса (у 2012 році отримав “Оскар” за фільм Артист) торкається короткого періоду життя Годара у другій половині 1960-х років. Тоді Жан-Люк був захоплений ідеями революції – саме зняв фільм Китаянка. До того ж, революція розпочалася і на вулицях Парижа. Революцію Годар “відвідує” з новою дружиною, яка на 17 років молодша за нього. Обранкою режисера стала онука французького письменника Франсуа МоріакаАнна Вяземскі. У стрічці Азанавічуса її грає Стейсі Мартін (Німфоманка, Казка казок), а ГодараЛуї Гаррель.

Екранний час рівномірно поділений між демонстрацією творчих страждань Годара та еротичними сценами. Знята стрічка з гумором. Вяземскі, до речі, раніше відмовляла багатьом режисерам в екранізації її спогадів Рік по тому про життя з Годаром, але Азанавічус переконав її тим, що пообіцяв зняти комедію, а не драму.

І загалом режисер стверджує, що його стрічка – більше історія кохання, а не байопік. Тож справді Молодий Годар може припасти до смаку якнайширшій аудиторії.

Але й для схиблених на історії кіно тут є, чим поживитися. Так, фільм розбитий на невеличкі розділи (як це любив робити сам Годар), є діалог про оголену натуру в кадрі, а також гра з кольором і негативом, яку часто використовув Жан-Люк (якому, до речі, цього року має виповнитися 88!).

Трейлер фільму Молодий Годар:

Кадри з фільму Молодий Годар:

Share This