У новій стрічці із жахливо-фантастичним присмаком ми побачимо, як науковий прогрес може служити не лише як засіб розвитку людства, але і як можливість задовольняти власні егоїстичні потреби…

Сесилія ледве вирвалася із токсичних стосунків і намагається почати нове життя. Поступово їй це вдається, адже вона оточена люблячими родичами і друзями. Втім щось продовжує бентежити її, і одного дня вона розуміє: весь цей час хтось спостерігає за нею.

Події фільму розгортаються повільно, смакуючи деталі інтер’єрів, звуків і міміки. Відчуття неспокою народжується у глядача поступово, режисер Лі Уоннелл неспішно підготовлює свою аудиторію, аби врешті-решт привести до вельми шокуючих моментів. Історія крутиться навколо Елізабет Мосс, яка чудово виконала роль провінційної дівчини, в якій немає нічого особливого, окрім шаленого бажання вирватися на волю від людини із маніакальними нахилами. Враховуючи, що більшу частину фільму у актриси немає партнера, проте на екрані постійно відчувається присутність невидимої людини – Мосс виконала своє завдання бездоганно. Інші актори на її тлі виглядали набагато менш переконливо, хоча чудова фізична форма Елдіса Ходжа дещо компенсувала його драматургічну слабкість.

Хоча на екрані не відбувається новаторства, проте всі елементи, що їх використовує режисер, виконані майстерно і з професіоналізмом. Особливо варто відзначити звук – саме йому картина завдячує неперевершеній атмосфері нагнітання та незримого переслідування.

Стрічка «Людина-невидимка», хоч і носить однойменну назву із книжкою прославленого фантаста, є не більш ніж інтерпретацією первинного твору. Інтерпретацією дуже віддаленою, проте вельми цікавою і заслуговуючою на увагу. Фільм є відчутно кращим за багатьох класичних хорорів, оперуючи засобами лаконізму і акторської гри, і незважаючи на відносний мінімалізм, майстерно тримає глядача у напрузі. Головне, що картина не претендує на універсальність і істинність прочитання першоджерела, залишаючи широкий простір для фантазій іншим послідовникам Герберта Веллса.

Трейлер фільму “Людина-невидимка”:

Кадри з фільму “Людина-невидимка”:

Share This