Фестиваль допрем’єрних показів дає глядачам можливість першими побачити найактуальніші кіноновинки. Покази в Києві пройдуть з 4 по 10 квітня. Програму відкриває трагікомедія Едмон про знаменитого французького драматурга Едмона Ростана та створення його знаменитої п’єси Сірано де Бержерак.

Драма Обіцянка на світанку – екранізація однойменного роману лауреата Гонкурівської премії Ромена Гарі. Книга розповідає про матір письменника, яка з його ранніх років вірила в його блискуче майбутнє і пророкувала йому кар’єру дипломата. У головних ролях – П’єр Ніне та Шарлотта Генсбур.

Нова робота Франсуа Озона, драма З божої волі, була вперше показана в конкурсній програмі Берлінського кінофестивалю, де фільм був відзначений Гран-прі журі. Сюжет заснований на реальних подіях і розповідає про скандал з розбещенням малолітніх в католицькій церкві. Головні герої фільму, які постраждали в дитинстві, об’єднуються, щоб перервати багаторічне мовчання.

Драма Подвійні життя – нова робота Олів’є Ассайаса про паризьку богему. За сюжетом, успішний паризький видавець (Ґійом Кане) щосили намагається пристосуватися до цифрової революції. Він має серйозні сумніви з приводу нового рукопису одного зі своїх давніх авторів, у той час як його дружина (Жюльєтт Бінош), відома театральна актриса, дотримується протилежної думки.

Також на на глядачів чекає стрічка Полуничка про становлення еротичної фотографії в кінці XIX століття.

Шарман Легран і музика французького кіно – ретроспективна програма, яка складається з робіт великого композитора Мішеля Леграна, який помер в січні цього року, та визначних музичних фільмів останніх років з Франції. На рахунку у Леграна, класика французької музики, три премії Оскар, п’ять Греммі і Золотий глобус. Українським глядачам композитор відомий в першу чергу за мелодіями з Шербурзьких парасольок. Окрім мюзиклу, удостоєного в свій час Золотої пальмової гілки Каннського кінофестивалю, в програмі ретроспективи також покажуть мюзикл Дівчата з Рошфора з Катрін Денев, та музичні драми Барбара Матьє Амальріка, Едем Мії Хансен-Леве і Джеронімо Тоні Гатліф.

За традицією, в кінопрограму Французької весни також увійшла добірка Довгі ночі короткого метра. Глядачі зможуть насолодитися колекцією найкращих французьких короткометражок в нічний час. Більшість фільмів Ночей були представлені на міжнародних кінофестивалях в Каннах, Клермон-Феррані, Нью-Йорку і Торонто. У Києві добірка буде показана в кінотеатрі Жовтень 19 і 20 квітня.

Share This