Стильний трейлер, відсилки до старих добрих психологічних кримінальних нуарів, Джаред Лєто у ролі ймовірного маніяка – стрічка “Дрібниці” виглядала потужною заявкою на успіх.

У відділку американської поліції заворушення: маніяк одна за одною вирізає дівчат, і молодий коп (Рамі Малек), якому доручено цю справу, вважає її розкриття справою честі. Але вбивця – на відміну від поліцейського – має неабиякий досвід. Раптово на допомогу колезі приходить Діксон (Дензел Вашингтон) – славетний коп, що колись вів подібну справу. Поступово виявляється, що ним керують не тільки відчуття професійного обов’язку, але й особисті мотиви…

Фільм починається досить атмосферно і затягує глядача у всесвіт темних вулиць, присмерку приміщень і почуття неочевидної, але гнітючої загрози. Приємно розглядати цей світ, зустрічати нових персонажів: нікого з акторів не можна назвати гарним, проте всі вони – особливі, характерні, чітко відповідають потрібним образам. Події набирають обертів і обіцяють не просто кривавий трилер, але справжній психологічний детектив, безжальну гру між вбивцею та розслідувачем. Десь у повітрі, здається, проносяться одвічні філософські питання злочину та покарання…

Та потім на сцену виходить персонаж Джареда Лєто, і сюжет буквально котиться у прірву. Хоч актор чудово виконав свою роль, проте його талант не здатен був прикрити драматургічні слабкості сценарію. Порожні діалоги, затягнуті сцени, обіцянки таємниць та розчарування відсутності відповідей – здається, творці фільму переграли самі себе, не змогли виплутатися із пастки, яку розставили собі самі.

Загалом стрічка “Дрібниці” нагадує добротно зроблену студентську роботу: всі правила кримінального трилеру були виконані, але підкресленому академізму не вистачає душі, пристрасті, справжньої філософської глибини. Хай якою б не була привабливою, форма не виправдовує слабкого змісту.

Але все на краще: розчарування від слабкого фільму спонукає звернутися до класики жанру і передивитися «Старим тут не місце» або ж «Фарго» – до чого заохочуємо й вас.

Трейлер фільму “Дрібниці”:

Кадри з фільму “Дрібниці”:

Share This