Всупереч очікуванням багатьох глядачів, фільм, що виходить на великий екран – не про пригоди знаменитого фокусника. Заснована на романі Чарльза Діккенса, стрічка у 21 сторіччі дає нове прочитання класичній історії. Та чи піде це їй на користь?

Девід Копперфілд – вигадливий письменних із бурхливим життям, сповненим дивних персонажів, радощів та трагедій. Хлопець побував на дні життя і зміг досягти його висот, та в будь-якому стані не втрачав таланту дивитися на речі через призму невгамовного художнього бачення.

Ґрунтовний та cентиментальний, роман одного з найбільш «британських» письменників, Чарльза Діккенса, є непростим у прочитанні. З його довгими описами і детальним зануренням у світ він досить важко сприймається сучасним читачем, тож спроба екранізації, безумовно, підіймала питання адаптації важкого кроку авторського стилю до стрімкої свідомості нинішніх реципієнтів.

Режисерові Армандо Іаннуччі вдалося створити теплий, затишний і принадний світ, дещо умовний, дещо комедійний, але загалом дуже симпатичний. Цікаве рішення задіяти акторів різних рас безвідносно їх відповідностей ролям і стосункам між собою є новаторським і скоріше вдалим. Принаймні ця екзотика не викликає відчуття дискомфорту, і це вже можна вважати перемогою.

Але хоча окремі елементи фільму видаються вкрай вдалими, цілісність сприйняття дуже і дуже просідає. Фільм не несе основного – провідної думки; він не прагне до надзавдання, залишаючи глядачів зацікавленими, але спраглими. Деякі сцени розважають самі по собі, але вони жодним чином не складаються у комплексну картину життя, розвитку і здобуття цінностей Девідом Копперфілдом.

Що саме може винести сучасний глядач з екранізації британської класики? Задоволення від гри акторів? – так. Насолоду від майстерно створеного світу? – так. Ідею, натхнення, переосмислення? – ні, жодна з цих категорій не була досягнута творцями фільму. Сподіваймося, що стрічка принаймні надихне когось до прочитання першоджерела і побудові власних висновків.

 

Трейлер фільму Історія Девіда Копперфілда:

Кадри з фільму Історія Девіда Копперфілда:

 

Share This