Яскравий трейлер стрічки обіцяв нам бурхливу юнацьку пригодницьку комедію. Але очікування та реальність не співпали: історія Дори виявилась не більш як невдалим кліше, що безуспішно намагалося скопіювати успіх подібних стрічок 90-х років.

Дівчинка Дора (Ізабела Монер) все життя провела у джунглях разом із своїми батьками-дослідниками. Коли вона стала підлітком, мати і батько вирішили відправити її до міста, аби дитина соціалізувалася. Місія була приречена на провал, і дуже скоро Дора знову опинилася у нетрях Перу, шукаючи зниклих батьків і старовинні скарби доісторичних цивілізацій. Щоправда, з цивілізованого світу вона прихопила з собою трьох недолугих однолітків, які невимовно обтяжували своєю присутністю плин історії.

Бурхливий розквіт шкільного американського кіно наприкінці 90-х-на початку нульових створив класичне уявлення про старшу школу у США. Це – жорстокий світ, у якому треба боротися за місце під сонцем. Тут є королеви і є невдахи, є ботаніки і є хулігани. Головна героїня зазвичай мила, але трохи відлюдькувата дівчина, що завдяки прихованим на початку якостям врешті підкорює все підліткове суспільство. Саме цей класичний сюжет і вирішив використати режисер Джеймс Бобін – проте дія у більшості своїй протікає все ж таки не в школі, а серед джунглів.

Події, що трапляються з героями, виглядають надуманими і непереконливими. Купа несмішних жартів жодним чином не допомагають зануритись у співпереживання. Умовність запропонованого світу важко прийняти, і він виглядає чи то малобюджетним і неякісним, чи то просто не до кінця розробленим. Темпоритм стрічки також просідає.

Варто зазначити, що ідея фільму базується на популярному навчальному дитячому серіалі, який дійсно несе у глядацьку аудиторію певні цінності. Натомість Дора і загублене місто є відверто вторинним продуктом, який, нажаль, не тільки не зміг стати взірцем для нового покоління, але й навіть скопіювати успіх подібних фільмів минулих десятиліть. Що ж, в таких умовах залишається лише чекати на перезапуск історії Джуманджи – обнадійлива перша частина дозволяє припустити, що й друга зможе потішити спраглого до пригод глядача.

Трейлер фільму Дора і загублене місто:

Кадри з фільму Дора і загублене місто:

Share This