У прокат виходить новий фільм Террі Гілліама, над яким цей режисер працював біля 30 років, – “Чоловік, який вбив Дон Кіхота”.

Головний герой стрічки – режисер Тобі (Адам Драйвер). Він перебуває на зйомках чергової реклами в Іспанії, випадково натрапляє на DVD-диск зі своїм художнім фільмом 10-річної давнини. Вирішує поїхати у містечко, де тоді відбувалися зйомки, і знаходить виконавця головної ролі – ролі Дон Кіхота. Виявляється, старий швець, на якого у минулому натрапив Тобі та запропонував знятися в кіно, з`їхав з глузду. Він упевнений, що є Дон Кіхотом, а Тобі вважає Санчо Пансою. Втекти у молодого режисера немає можливості, тож тут і починаються химерні пригоди легендарної парочки. У пригодах цих змішані сучасність та середньовіччя; фігурують марокканські біженці, російський олігарх – виробник горілки; любовні пригоди Тобі з дружиною боса та з місцевою дівчиною, яка мріяла стати кінозіркою, а стала повією.

Знялися у стрічці чудові актори – Джонатан Прайс, Ольга Куриленко, Стеллан Скарсгард та інші. Чоловік, який вбив Дон Кіхота – іронічне видовище про те, що усе навколо є не тим, чим здається. Про фільм і не скажеш нічого поганого, але це класичний приклад того, коли очікуєш більше, ніж отримуєш. Від усепоглинаючого запалу Страху і ненависті в Лас-Вегасі тут лишилися лише іскри.

Проект цієї роботи у Террі Гілліама, якому зараз 77 років, з’явився ще у 1990-ті. Режисер мріяв розповісти історію, яка відобразить сутність Дон Кіхота без прямої прив’язки до тексту Сервантеса. Вперше фільм був запущений у виробництво восени 2000 року, але зйомки тривали лише шість днів і перервалися через ряд несприятливих обставин. Вісім років проект був заморожений.  Врешті зйомки фільму пройшли в Іспанії, Португалії і на Канарських островах. Але вже цього року Гілліам судився з продюсером, і питання, кому належать авторські права на Чоловіка, який вбив Дон Кіхота, досі не вирішено.

Можна сказати, що химерність самого фільму перейшла у реальність. Чи навпаки. Безліч філософських питань і мереживо з комедійних ситуацій – непросте поєднання, яким і є Чоловік, який вбив Дон Кіхота.

Трейлер фільму Чоловік, який вбив Дон Кіхота:

Кадри з фільму Чоловік, який вбив Дон Кіхота:

Share This