Термінатор – один з найвідоміших образів масового кінематографа. Перші дві частини – канонічні – послужили натхненням для створення ще трьох (невдалих) та серіалу (невдалого). У 2019 році під керівництвом Джеймса Кемерона нам пообіцяли врешті повернути Термінатора, на якого ми заслуговуємо…

Для того, щоб повірити обіцянці, достатньо було одного: обличчя Лінди Хемілтон на афіші нової частини. Повернення канонічної Сари Коннор обіцяло бути епічним, тим паче, у поєднанні із класичним Термінатором Арні. Нові ж обличчя – Маккензі Девіс та Наталія Рейєс – давали лишень розуміння того, що історія набуде розвитку. Та чи це сталося насправді?

Сюжет Фатуму безжально копіює першу частину, створюючи нову часову петлю, у якій долю Сари має повторити мексиканка Дені. Так само, як свого часу Т-800 прийшов по героїню Хемілтон, вдосконалений термінатор Rev-9 (який, в свою чергу, безжально копіює Т-1000) приходить по душу героїні Райєс. Героїня ж Девіс фактично повторює функцію першочастинного Кайла Різа, тільки на додачу отримує в компаньйони стареньку, але браву Конор і першого термінатора, що спокійно живе, маскуючись під людину на ім’я Кайл.

На початку фільму режисер Тім Міллер довго і ретельно занурює нас у обставини життя Дені (напевно, найпріснішої з нових облич) – лишень для того, щоб це не відіграло в подальшому розвитку стрічки жодного значення. Із появою нового термінатора починаються перша гонитва і бійка – і на цьому сюжет фактично завершується. Протягом 1,5 години герої втікатимуть від безликої вбивчої машини, не зважаючи на закони фізики і логіки, а тим часом емоційна сторона історії терпітиме нищівної поразки без можливості реабілітації.

Однією з найгірших рис нової частини можна назвати практично повну відсутність гумору. Хемілтон і Шварценеггер, які і виглядають чудово, і грають відмінно, не здатні «витягнути» все на своїх недолуго прописаних персонажах. Нові ж герої цілком позбавлені багатогранності, тому й грати (окрім скорботних облич) акторам нема що.

Виникає багато питань до всесвіту і правил, за якими він існує. Поза тим, фільм перенасичений деталями, які жодним чином не сприяють розвитку сюжету (як-то людська сім’я термінатора-Карла). Нова частина не тільки не подарувала нам нових стильних, дійсно крутих моментів, проте навіть не проспекулювала на старих: тут тобі жодних «Hasta la vista», бейбі.

Одноманітність бійок і гонитв переводять стрічку у розряд затягнутих, а фінал робить її відверто прохідною. Очікування не виправдалися: Термінатор, на якого ми всі заслуговували, залишився у минулому; натомість глядач отримав бляклий і непереконливий День Бабака, в якому без сліда розчинилися колись улюблені персонажі.

Трейлер фільму Термінатор: Фатум:

Кадри з фільму Термінатор: Фатум:

 

Share This