Дамбо – вухастий улюбленець цілого покоління фанатів Діснею – повертається на великий екран в обгортці визнаного казкаря Тіма Бертона. Та чи вдасться знаменитому режисеру наповнити яскраву обгортку змістом?

Оригінальна історія Дамбо розгорталася у невеличкому цирку. Маленьке слоненя, що народилося із неправдоподібно великими вухами, одразу зазнало остракізму від усіх, окрім люблячої мами. Розлука із нею стала двигуном сюжету, а головним союзником героя виступила оригінальна Миша, що і була рушієм усіх подій.

З приходом задуму у на великі екрани 21 сторіччя ідея трансформувалася у глобальнішу. Простір для фантазії у авторів був величезний – адже, об’єктивно кажучи, історія Дамбо була однією з найбільш наївно-дитячих і нерозроблених порівняно із іншими творіннями Діснею. Видовищний трейлер дав зрозуміти: окрім слоненя, ми побачимо пригоди людей – сім’ї, циркових артистів, злодіїв-магнатів. Це давало надію на те, що летючий слон стане не просто черговим «бридким каченям», а певним символом свободи, маніфестом визвольної боротьби, справжнім героєм… Але цього не сталося.

Яскравий, характерний світ Тіма Бертона як завжди тішить око і в перші хвилини відволікає від ідейної порожності стрічки. Епічна музика, строкаті костюми і цікаві персонажі пробуджують інтерес, який в подальшому від сцени до сцени буде сходити нанівець. Оригінальні запропоновані обставини змінено: над Дамбо сміються дуже недовго, його дар літати виявлять швидко і він стає зіркою, на яку полюють великі корпорації. Тут завершується один фільм і починається зовсім інший. Нас знайомлять із парком розваг і його інфраструктурою і персонажами. Поки ми налаштовуємось на цей світ, з’являються нові обставини – фінансист-банкір, що має вкласти гроші в нове шоу. Втім, він не відіграватиме великої ролі. Тим часом персонажі, заявлені на початку, яких ми збиралися полюбити, терпляче чекають, аби з’явитися в останній сцені. Важко зрозуміти, що коїться? Ото ж бо й воно.

Мотивація героїв настільки ж сумнівна, наскільки ефектно розроблений їх зовнішній вигляд. Якщо цілісність художнього рішення не підлягає сумніву, то щодо діалогів, інтенцій, арок персонажів – здається, що сценарій писало кілька різних людей, не читаючи попередні сцени. До того ж стрічку безбожно затягнули. Не дивно, що в цій мішанині актори (Колін Фаррелл, Єва Грін, Майкл Кітон та інші) виглядають непереконливо. Вони – просто ефектні манекени без найменшого натяку на щирість.

Нажаль, Дамбо, якому прогнозували великий успіх, став великим розчаруванням. Але попереду у нас Король Лев та Аладін – можливо, вони не підкачають?

Трейлер фільму Дамбо:

Кадри з фільму Дамбо:

Share This