Коли до ідеального містечка Субурбікон переїздить чорношкіра сім’я, усе змінюється. Обурена комуна вимагає очищення міста , і найбільш радикальні її представники готові власноруч зайнятися процесом “відбілення”. А тим часом у бездоганній білій родині, що живе по сусідству із новачками, розгортаються страшні, криваві події…

Прихильники творчості братів Коенів – а саме вони написали сценарій до фільму – знають, наскільки жорстокими та провокативними можуть бути їхні картини. А тепер уявіть, що події Субурбікона глядач бачить у більшості через призму  сприйняття маленького хлопчика, який стає свідком і безпосереднім учасником найкривавіших сцен в історії міста. З безвинною та беззахисною дитиною, що стала заручником диких обставин забороненого кохання, зради, помсти та расизму, абсурдність цих категорій стає гіперболізованою, підкреслено бридкою та просто жалюгідною. Втім, усе це не без витонченості – як завжди, сценарії братів супроводжує вельми специфічний гумор, що розряджає обстановку навіть у таких моментах, з яких, здавалося би, немає жодного виходу.

Стрічка відрізняється великою кількістю неочікуваних сюжетних поворотів, що робить навіть найменше описання сюжету потенційним спойлером. Трейлер фільму інтригує, але заводить на хибну стежку, тому під час перегляду на глядача чекатиме безліч сюрпризів. Один із них – образ Метта Деймона, сумлінного працівника офісу, турботливого чоловіка і люблячого батька. Не менш різнобічною виявиться і Джуліанна Мур, що зіграє в стрічці одразу двох персонажів. Ноа Джуп, хлопчик-провідник оповіді, гідно займе місце поряд із зірковим тандемом.

Субурбікон – це стильна атмосфера американської мрії, харизматичні персонажі, майстерна гра на деталях, тонкий та жорстокий гумор із підтекстом та багато, багато крові. Для режисерської кар’єри Джорджа Клуні – а саме він реалізував стрічку – цей фільм безумовно стане великим успіхом. До речі,  саме Клуні брати Коени бачили у головній ролі, вперше написавши сценарій. Але за результатами спільної сценарної та режисерської роботи трійці можна сміливо сказати, що ротація у складі виявилися на краще, і тепер Субурбікон є безумовним must see листопада.

Трейлер фільму Субурбікон:

Кадри з фільму Субурбікон:

Share This