Марвел продовжує розширювати всесвіт та тішити фанатів епічними пригодами вже знайомих та нових героїв. Чергова стрічка розкаже історію африканського принца-супергероя у боротьбі за визначення власного королівства.

Дія відбувається переважно на африканському континенті у вигаданій країні Ваканда, наслідним принцом якої і є наш герой, Чорна Пантера. Загибель його батька призводить до хаосу, адже мирному престолонаслідуванню завадить поява кузена Чорної Пантери. Змагання за трон і визначення місця Ваканди на геополітичній карті світу (адже ця країна володіє запасами унікальної речовини!) і стануть рушійними силами стрічки.

Африканський континент постає у фільмі невимовно чарівним, беззаперечно стаючи важливою дійовою особою. Екзотична природа, насичені кольорами костюми та первісна, незвична краса чорношкірих жінок – все це дійсно заворожує та допомагає зануритися у атмосферу фільму. Творцям вдалося гармонійно поєднати світ високих технологій, суперздібностей та африканської автентичності. На відміну від того ж Тора, де перекидання із світу у світ сприймаються як неприємні струси, у Чорній Пантері пейзажі савани органічно перетікають у неоновий світ Південної Кореї, а тоді – у фантастичний світ Ваканди, де вирують передові наукові дива.

Не виникає питань і до жіночих персонажів фільму: щире захоплення постатями сильних, красивих, жіночних та гуморних героїнь тільки посилюється від сцени до сцени. Всі вони різні, проте однаково цікаві та бездоганно втілені акторками Люпітою Ніонго, Летішією Райт та Данай Гуріра.

Натомість із чоловіками виникають проблеми, зокрема – із головним героєм, Т’Чалла (Чедвік Боузман). Хоча він і позиціонується як супергерой, як король та сильний і мудрий альфа, проте варто визнати – без жінок навколо він був би здатний не на багато. Слабкий, сентиментальний та нерішучий – ці риси навряд можуть викликати симпатію та переконати у тому, що Т’Чалла гідний вирішувати долю країни та чорного населення планети загалом; натомість його «злий» брат (Майкл Б.Джордан) викликає більше симпатії, хоч його і намагаються показати жорстоким та імпульсивним. Проте його персонаж має внутрішню мотивацію, і це не може не імпонувати, в той час як Чорна Пантера ніяк не може визначитися із пріоритетами у житті. Так саме непереконливо прописаний і персонаж Мартіна Фрімена, без участі якого у фільмі змінилося б небагато…

Глобальний конфлікт, що піднімається у Чорній Пантері – відповідальність за світ тих, хто володіє ресурсами – на жаль, також не було розкрито сповна. Проте недопрацьованість сюжету, як завжди у Марвел, компенсується видовищністю, епічністю та та масштабністю. І дивитися цей фільм приємно – хоча б через дійсно неординарних героїнь жіночої статі.

Трейлер фільму Чорна Пантера:

Кадри з фільму Чорна Пантера:

Share This