Історія Кролика Петрика почалася ще у 1902 році, коли видавець вперше опублікував казку англійської письменниці Беатріс Поттер із пухнастим кролям у головній ролі. У 2018-у знаменитий образ набуває свого кіновтілення – на втіху дитячій і дорослій аудиторії.

У центрі оповіді – непосидючий Кролик Петрик та його сім’я. Вони ведуть давню війну з паном Григіром (Сем Нілл) – непривітним дідом, що ненавидить кроликів та не дозволяє їм вільно пересуватися його ділянкою. Натомість його сусідка, Беата (Роуз Бірн), є кращою подругою малих, усіляко розбещуючи їх та рятуючи від зловісного дідугана. Ми долучаємось до боротьби саме тоді, коли пан Григір дає дуба; але тріумф пухнастих триватиме недовго, адже тепер будинок і город старого переходять у власність його племінника – Томаса (Донал Глісон), який, здається успадкував від родича нелюбов до вухастих гостей городу…

Сценарист та режисер Вілл Глак гідно подолав непросте завдання: зберегти оригінальну провінційну, дещо наївну атмосферу та додати історії сучасності, вписавши її у контекст Лондона та сільської Англії ХХI сторіччя. Результат вийшов відмінним: із класичними пейзажами, ляльковими будиночками та милими персонажами гармонійно поєднані сучасна музика, сленгові вирази та динаміка, комфортна для глядача, який навіть від казки чекає певної міри екшну.

Гумор у фільмі добрий і, що цікаво, без звичного вже розподілу на категорії “оце для дітей” – “оце для дорослих”. Жарти у фільмі універсальні, а напрочуд вдалий переклад тільки додає смішних моментів: видається, що українська версія може бути навіть органічнішою за оригінальну.

Кролик Петрик – позитивний, динамічний, смішний та зворушливий фільм. Його перегляд – чудова можливість зануритися у казковий світ як для дітей, так і для дорослої аудиторії.

Трейлер фільму Кролик Петрик:

Кадри з фільму Кролик Петрик:

Share This