Одіссея письменника, який створює фантастичний світ, здатний впливати на реальність – видовище із Китаю для сильних духом.

Шість років тому у Гуан Нінга (Лей Цзяінь) викрали єдину доньку Тангерін. Тепер велика корпорація поставить батька перед непростим вибором: вони можуть знайти дівчинку, проте він має вбити молодого письменника Кунгвена (Дун Цзицзянь), що планує смерть керівника корпорації. Але познайомившись з хлопцем, Гуан Мінг розуміє: злодій тут зовсім не літератор; більше того – його фантастична розповідь – єдина надія повернути втрачену дитину.

З перших сцен творці “Битви світів” дають зрозуміти, що це – не чергове фентезі для підлітків. Жорстокість переповнює стрічку, і режисер занурює глядача у каскад смертей, які смакує із справжнім китайським холоднокров’ям. Особлива безжальна естетика вбивств не стає легшою до сприйняття з перебігом подій; накал жахіть тільки зростає. Тож тим, кому не до вподоби кров та нутрощі, фільм може здатися надміру реалістичним.

Логіка вигаданого світу та закони, за якими він впливає на реальність та персонажів історії, залишаються загадкою. Казка, спогади, сни, надздібності, монстри – “все змішалося в будинку Облонських”. Карколомні битви змінюються моторошними персонажами хтозна з якого всесвіту. Ефектна графіка, здається, має на меті переконати, що китайське кіновиробництво без вагань переможе свого голлівудського колегу – тож, зневажаючи здоровим глуздом, в одній стрічці і в одній історії вони демонструють усе, на що здатні.

Досить цікавим доповненням до невтримної фантазії творців стрічки стають актори: всі вони напрочуд гарні, особливо – жіночі персонажі (Ян Мі, Ван Шенді). Та разом із витонченою азіатською красою на екранах продовжується холодна, невблаганна азіатська жорстокість. І якщо у дорослої жінки таку ненависть ще можна виправдати, то криваві смерті на очах у дитини змушують непідробно здригатися.

“Битва світів” – видовище для українського глядача незвичне, і за рахунок своєї екзотичності може бути цікавим навіть незважаючи на очевидні недоліки. Проте глядачам із слабкими нервами перегляду краще уникати: Одіссея китайського літератора насправді не знає жалю…

Трейлер фільму “Битва світів”:

Кадри з фільму “Битва світів”:

 

Share This