Кінотеатральний локдаун відступає, і на суд глядачів представляють нові картини. Одна з них – українсько-британський екшн-трилер, дія якого розвивається між Лондоном та Києвом.

Самітник Мартін на прізвисько Громило (Скотт Едкінс) веде непросте існування: переконаний у жорстокості світу, він працює вишибалою у лондонському нічому клубі, намагається підробляти на боях без правил і забувається в обіймах повій. Єдиний проблиск світла в його житті – юна донька, фанатка ставок на бокс, дівчина, яка знає, як стріляти та не знає, що таке – ходити до школи. Раптово Мартіна наздоганяє минуле в образі молодої журналістки Саші (Юлія Соболь). Разом з нею він поринає у розслідування заплутаної справи щодо отруйної речовини «Новичок» – і цим налаштовує проти себе спецслужби грізних держав.

Загалом картина – типовий екшн-бойовик із заплутаним, дещо пафосним сюжетом та передбачуваним фіналом. Всі подібні фільмі схожі один на одного, і у наші часи враження від стрічки залежить тільки від техніки виконання.

Більшість прийомів і творчих знахідок фільму – вторинні. Операторське рішення, засноване на поєднанні теплих і холодних кольорів, не здатне приховати бідність інтер’єрів. Бажання режисера Еда Бола помістити героїв у розкішні обставини розбивається об дешевість костюмів та гриму. Актори масовки виглядають максимально незацікавленими в тому, що коїться в кадрі.

Втім, сцени бійок та перестрілок поставлені на рівні, часом дійсно видовищно, а часом і з надмірною жорстокістю. Штампованість персонажів та діалогів дещо нівелюється нагадуванням про жанровість: все ж перед нами бойовик, а не драма.

Непогано виглядає в кадрі Київ: здається навіть, автори не повністю використали кінопотенціал української столиці.

Спадок брехні – фільм із високими амбіціями і посереднім втіленням, якому відчайдушно не вистачило бюджету. Але це, безумовно, не найгірша зі спроб української ко-продукції.

Трейлер фільму Спадок брехні:

Кадри з фільму Спадок брехні:

 

Share This