Супергеройська драма про воскреслого солдата із супер-здібностями, набутими завдяки нанотехнологіям, складається із досить посереднього сюжету та приголомшливих спецефектів.

Морпех Рей Гаррісон (Він Дізель) повертається з чергового воєнного завдання до коханої дружини. Але більше однієї ночі провести разом їм не судилося: незнані вороги викрадають кохану солдата, а згодом вбивають її у нього на очах. Рей готовий мститися – проте вороги, вирішивши перестрахуватися, одразу ж вбивають і його. Здавалося б, тут історії і кінець, але на арену виходять нанотехнології…

Новий бойовик про вдосконаленого бійця має усі класичні ознаки супергеройських фільмів: розкидана географія локацій, супер-корпорація злодіїв, вибухи на тлі та непримхливого, просте чітко націленого на власну мету героя – і гарну дівчину йому у пару (Ейса Гонсалес). І хоча ані власне герой Дізеля, ані його анти-супутник – негідник Гай Пірс – не можуть претендувати на оригінальність, «Бладшот» бере іншим.

З перших кадрів можна відмітити нетиповий для такого жанру стиль зйомки: оператори свідомо намагалися відійти від звичних нам розкадровки та монтажу. Все відбувається переважно на деталях, один за одним глядач смакує макроплани. Деяка невизначеність між пафосними та комічними моментами заважає налаштуватися на потрібний лад, втім, коли трапляється «перевертень» у сюжеті – а він тут дійсно є! – все біль-менш стає на свої місця. Хоча безумовно комедійний персонаж кодера-розумника Ламорна Морріса до самого фіналу виглядає засланцем із іншої історії.

І якщо до драматургічних і стилістичних компонентів фільму можна мати претензії, то в чому «Бладшот» досяг тріумфу – то це у спецефектах! Саме вони не дадуть вам засумувати протягом фільму. Лавина сконструйованої реальності дійсно вражає майстерністю і винахідливістю, і це дуже сильно допомагає стрічці виділитися серед безлічі одноманітних побратимів.

«Бладшот» – кіно на один раз, досить якісне; фільм має свої плюси і мінуси, проте прихильникам жанру, безумовно, варто його оцінити.

Трейлер фільму “Бладшот”:

Кадри з фільму “Бладшот”:

Share This