Стрічка із оригінальною назвою Грінго (в українському перекладі – Небезпечний бізнес) заявлена у категорії комедійний бойовик.  І хоча на практиці бійок та жартів очікувати дарма, проте фільм сміливо може позмагатися із Зменшенням за звання найбезглуздішої стрічки року.

Річард (Джоел Едгертон) та Елейн (Шарліз Терон) – бізнес-партнери у фармакологічному бізнесі та заразом коханці. Кращий друг Річарда, Гарольд (Девід Ойєлоуо), працює на них. У нього проблеми із грошима, адже дружина витрачає непомірно багато коштів. Він підозрює боса та друга у нечистій грі, і, намагаючись вивідати ситуацію, дізнається, що дружина зраджує йому з тим самим босом-другом. Гарольдові не залишається нічого іншого, як розіграти своє викрадення у Мексиці і вимагати у своїх кривдників п’ять мільйонів доларів. Додайте до цього ще мексиканського наркобарона, шістку-кур’єра та його наївну дівчину – і основний пул персонажів готовий. Найбільш дурні, безглузді та просто огидні ситуації відбуватимуться саме поміж ними.

Плин фільму не відповідає жодним драматургічним законам. За порожніми розмовами і незрозумілими недоконфлікатами минає півгодини зав’язки, і після першого яскравого, хоч і незграбного моменту – відрізаного пальця одного з персонажів – приходить розуміння, що це вже не зав’язка, а перипетії, і що гострішого конфлікту вже не буде. Відсутність динаміки, награні діалоги, майстерна байдужість до вибудування стосунків між персонажами – в цьому весь Небезпечний бізнес. Несмішні жарти «нижче пояса» змушують відчувати себе незручно, і посмішка на устах з’являється хіба що від абсурдності того, що діється на екрані.

Особливої «відзнаки» заслуговує Шарліз Терон – так, виглядає вона чудовo, проте лексикон її персонажа обертається навколо слова «срань» та однокорінних йому слів. І хотілось би звинуватити перекладачів, проте оцінюючи інші аспекти фільму, розумієш, що навряд в оригіналі є щось ліпше за це…

Якби не Зменшення, важко було б пригадати настільки ж невдалий фільм, що був запропонований глядачеві останнім часом. Проте якщо у фільмі із Меттом Деймоном принаймні є розважальний аспект, то у Небезпечному бізнесі час тягнеться невимовно довго, локації вражають одноманіттям, а персонажі є невиправданими та недолугими. Залишається питання – чому ж Шарліз Терон погодилася зіграти у цьому фільмі одну з головних ролей?..

Трейлер фільму Небезпечний бізнес:

Кадри з фільму Небезпечний бізнес: 

Share This