Біографічна драма про життя Баррі Сіла – найвідомішого перевізника наркотиків 20-го сторіччя – стильно та іронічно занурить глядачів у прихований світ політичних ігор та особистих драм.

Баррі Сіл – постать, певно, не надто знана у широких колах, особливо в Україні. Насправді ж це постать реальна, з цікавою та контроверсійною особистою історією. Постать, життя якої можна було би назвати втіленням американської мрії та одночасно показовим випадком прислів’я “За все у житті потрібно платити”. Наймолодший пілот Боїнгу, найбільший канал збуту Медельїнського картелю на чолі із наркобароном Пабло Ескобаром, найвідчайдушніший поставник зброї у Центральну Америку, найуспішніший таємний агент ЦРУ – усе це Баррі Сіл, образ якого на екрані втілив Том Круз.

По той бік камери стояв режисер Даг Лайман – творець таких визнаних фільмів, як Містер та Місіс Сміт та Ідентифікація Борна. Баррі Сіл за стилістикою відрізняється від більшості біографічних драм: тут наявні і некомфортний монтаж, і специфічні прийоми зйомки, і стоп-кадри, і “хоум-відео”, і навіть анімація. Варто відзначити, що подібні прийоми, які давно вже стали природніми для відеоконтенту на YouTube, на великому екрані усе ще виглядають дещо незграбно. Проте навіть такі спроби є ковтком свіжого повітря, і загалом можна сказати, що Король контрабанди претендує на стильність – а наявні недоліки дещо нівелюються гумористичним підтекстом стрічки.

Але, окрім екшену та гумору, Баррі Сіл цінний ще однією якістю: іронією. Адже не так часто до кінотеатрів потрапляють фільми із критичним поглядом американців на американську дійсність. І хоча мораль у цій стрічці не надто явна і точно не проповідницька, проте висновки після перегляду робиш недвозначні. Прикриття корупції, розпалювання ворожнечі, втручання у політику країн третього світу, трафік зброї та наркотиків, лицемірство політиків та продажність суддів – усе це гіркі реалії, що приховуються за широкою посмішкою Дядька Сема, і про них також варто говорити.

Трейлер фільму Баррі Сіл: король котрабанди:

Кадри з фільму Баррі Сіл: король котрабанди:

Share This