Новий фільм від творців Аритмії, Серце світу, занурить нас в атмосферу російської глибинки та заразом у глибини людської самотності.

На віддаленому хуторі посеред лісу сім’я тримає хазяйство: собаки, лисиці, лосі. Наглядати за ними їм допомагає ветеринар Єгор (Степан Девонін) – саме він є головним героєм стрічки. Звідки приїхав Єгор, яким жив життям, чого прагне – все це є загадкою як для глядача, так і для власників хутору, проте відколи тварин він любить і роботу свою виконує бездоганно, ніхто не втручається до його особистого світу. Конфлікт же починається з того, що хлопець отримує звістку про смерть матері-алкоголічки. З цією новиною в ньому прокидаються сумніви, емоційна нестабільність та напади агресії, які йому несила опанувати. Чи призведе це врешті-решт до катастрофи? – Хтозна. Саме про те, як Єгор впорається із власним горем, і буде фільм.

Візуальна сторона картини є досить простою, максимально наближеною до документального стилю. Ми ніби просто підглядаємо за повсякденним життям людей, і повному зануренню у запропоновані обставини сприяє фантастична гра акторів. Дмитро Поднозов, Яна Сексте, юний Віктор Оводков та інші виглядають настільки органічно, що годі й уявляти, що це прописані персонажі із заздалегідь обумовленими діями і репліками. Це є хіба що найбільшою цінністю фільму.

Сюжет, на початку розвиваючись динамічно і тримаючи увагу, поступово сходить нанівець. Чим далі, тим більше зустрічається невмотивованих сцен, беззмістовних діалогів та випадкових дій. Але фінал стрічки зрештою збирає все це докупи: атмосферно відзняті сцени нічних блукань Єгора лісом та його вранішнє повернення на місце, з якого він у відчаї втік, чіпляють передусім емоційно, доносячи основну думку фільму: часто трагедія байдужості світу існує лише у нашій голові, в той час як насправді життя ітиме своїм плином, як і йшло – варто зібрати себе докупи і продовжувати роботу.

Фільм Серце світу – занадто арт-хаузний, аби бути названим добротною драмою, і занадто побутовий, аби назватися шедевром альтернативного кіно. Він сподобається тим, хто любить на перший погляд беззмістовні, споглядальні картини із можливістю вкласти до побаченого власний сенс.

Трейлер фільму Серце світу:

Кадри з фільмі Серце світу: