Жахи, засновані на реальності, без будь-якого присмака паранормальщини – часом найстрашніші жахи. Фільм Хижаки саме з таких: лоскоче нерви до мурашок, маючи за монстрів лишень звичайних алігаторів.

Трейлер у стрічки дуже видовищний: здається, що весь фільм будемо спостерігати за гонитвами, кров’ю та розтятими на шматки трупами. Але від самого початку режисер Александр Ажа задає інший настрій: нам розповідають історію дівчини-спортсменки Гейлі (Кая Скоделаріо), що ніяк не може перебороти себе психологічно та перемогти у змаганнях. І незважаючи на те, що діалоги не відрізняються драматургічною глибиною, проте поступово глядач занурюється в гнітючу атмосферу похмурого настрою пловчині, яка підтримується наближаючоюся негодою.

Розпочинається ураган – розпочинається видовище. І хоча стихія навколо набирає космічного масштабу, дія стрічки чим далі, тим більше перемикається на камерність. Швидко і досить криваво позбавившись від кількох епізодичних персонажів, режисер замикає глядача у будинку з двома головними героями: дочкою та батьком (якого зіграв Баррі Пеппер). І тут ми остаточно розуміємо, що жах навколо – це тільки метафора до конфлікту між родичами, що зачаїли один проти одного невимовлені образи.

Все завдання для героїв картини – вибратися із підвалу будинку на дах, де їх можуть побачити рятівники. Проте зробити це треба з урахуванням того, що дамбу прорвало і будинок безупинно заповнюється водою, в якій на додачу розгулялись кровожерлеві алігатори. Чи зможе Гейлі перебороти свій страх і врешті повірити батькові-тренерові, що вона – найкраща? Чи зможе обігнати монстрів? Чи зможуть родичи пробачити одне одного і скооперуватися, як би боляче не було?

Часом ми завдаємо болю близьким, своїми вчинками чи навіть просто словами залишаючи у їх серцях страшенні рани. Фільм Хижаки – чудова наочна ілюстрація того, як наша байдужа поведінка стосовно близьких може перетворитися на справжнє взаємне каліцтво. Стрічка гарно знята і досить видовищна, і – що нетипово для жахів – здатна змусити замислитися над чимось глибшим, аніж просто примітивний тваринний страх.

Трейлер фільму Хижаки:

Кадри з фільму Хижаки:

Share This