Довгоочікуваний (прем’єра фільму переносилася кілька разів через пандемію) вихід на екрани нової стрічки саги про перегони вже стандартно відбувається на рівні: Fast and Furious хоч і старіють, та стають тільки шаленішими, вправнішими – і безсмертнішими.

Історія розгортається за класичним наративом: головний герой Домінік (Він Дізель) вирішує «відійти від справ» і нарешті жити спокійно, присвячуючи життя своєму синові. Проте світ не хоче відпускати чоловіка: дуже скоро до його оселі завітають старі друзі та напарники, аби повідомити, що нове зло чатує на порозі, і людство потребує втручання старого героя. І звісно, герой не зможе відмовити світові.

Тут і почнеться карколомний водоспад гонитв та флешбеків, вибухів та трюків, флешбеків та флешфорвардів… Кожен новий Форсаж намагається перевершити попередні у видовищності, і поки що це вдається. Свідомо обравши таку гіперболізовану стилістику «крутості», творці саги відкрили собі шлях для найнеможливіших подій – адже тут може статися все, що завгодно, аби тільки виглядало ефектно. І глядач із радістю вибачає порушення законів фізики, аби насолодитись нестримністю швидкості…

Аби підключитися до стрічки емоційно, все ж таки необхідно бути фанатом і принаймні трохи розбиратися у передісторії Домініка та його друзів. Проте навіть без цього – будь-який Форсаж гарний тим, що чітко відповідає самозаданим драматургійним, візуальним, сенсовим рамкам. Коли ти йдеш на перегляд цієї стрічки, то добре знаєш, чого очікувати від кіновсесвіту – і саме це і отримуєш: ні більше, ні менше.

І якщо у деяких створінь є дев’ять життів, то у Форсажу все тільки починається: адже дев’ятий фільм є лише початком нової (хоча й заключної) трилогії.

Трейлер фільму “Форсаж 9: Нестримна сага”:

Кадри з фільму “Форсаж 9: Нестримна сага”:

Share This